• تاریخ : ۵ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران پویا، محمدتقی میرزاجانی مدیر حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن در ارتباط تلفنی که برنامه افق رادیو قرآن با وی بر قرار کرد، از طراحی فینال مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن به گونه‌ای خبر داد که کفایت آزمون‌های اردوی انتخابی اعزام قاریان را به مسابقات بین‌المللی کند.

وی با اشاره به اینکه مثلا در طرح ارزیابی یکی از ملاک‌ها تلاوت ۲۰ دقیقه‌ای هست که بنا شد در مرحله فینال مسابقات سراسری نیز این آیتم را داشته باشیم، افزود: بعد از اتمام مسابقات و اعلام نتایج نهایی، جلسه‌ای با حضور هیأت داوران و نمایندگان کمیته اعزام و مرکز امور قرآنی اوقاف برگزار خواهد شد و پس از تبادل آرا، نتایج به ستاد عالی مسابقات اعلام می‌شود و در آنجا تصمیم نهایی مبنی بر اعزام قاریان و حافظان به مسابقات بین‌المللی اتخاذ خواهد شد.

به گزارش تسنیم در رشته قرائت تحقیق آقایان سه مرحله رقابت شامل مراحل مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی  در نظر گرفته شده هست که در این سه مرحله چهار تلاوت توسط شرکت‌کنندگان اجرا خواهد شد.
در مرحله مقدماتی هشت سطر و در مرحله نیمه نهایی ۱۲ سطر تلاوت خواهد شد. در مرحله نهایی نیز دو بخش در نظر گرفته شده هست که در بخش اول قاریان تلاوت بلند ۲۰ دقیقه‌ای و در بخش دوم نیز تلاوت کوتاه پنج دقیقه‌ای اجرا خواهند کرد.

سال گذشته تلاوت ۱۰ دقیقه‌ای و ترتیل نیز جزو مواد اردوی انتخابی قاریان بود که با ادغام صورت گرفته حذف شده هست.

در بخش دیگری از برنامه این هفته افق، حجت الاسلام مقنی معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از قضاوت ۱۰۰ داور در مرحله کشوری چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم خبر داد و گفت: ۵۵ داور آقا و ۵۵ داور خانم این مسابقات را قضاوت خواهند کرد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما