• تاریخ : ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : دیبا

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا آیت الله محمدحسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، در سمینار بین المللی شاخص های تمدن نوین اسلامی که پیش از ظهر امروز با حضور اندیشمندان ایرانی و اندونزیایی در دانشگاه مذاهب اسلامی تهران برگزار شد، اهتمام به علم و دانشگاه را بزرگترین افتخار اسلام دانست و گفت: ایجاد ارتباط میان دانشگاه های ایران و اندونزی کار بابرکت و خیری هست.

بر پایه این گزارش به نقل از روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی وی در ادامه سخنان خود تمدن نوین اسلامی را مورد بحث قرار داد و تأکید کرد: تمدن اسلامی در برابر تمدن‌های پیش و پس از اسلام تمدن نوینی به شمار می‌آید. به عقیده ما هیچ تمدنی نمی‌تواند با تمدن نوین اسلامی مقابله کند، به همین دلیل وظیفه مسلمانان برای شکل‌دهی و ایجاد تمدن نوین بسیار حائز اهمیت هست.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: اسلام را خداوند به عنوان آیین و شریعت مردم انتخاب کرد، به همین دلیل یکی از اوصاف نبی اکرم(ص)، خاتم الانبیاء بودنشان هست که در ادیان مختلف نیز به آن اشاره شد. اسلام شریعت و تمدن پایانی برای رشد و سعادت انسان هست که خدا آن را برگزید.
آیت‌الله اختری با بیان این که خداوند با بعثت انبیاء بر مردم منت گذاشته هست، تصریح کرد: نبی اکرم(ص) در روز غدیر می‌فرمایند امروز دین کامل شد. به همین دلیل اسلام دین کاملی هست که خداوند قرار داد. صاحبان و رهبران این دنیا وارث تمام زمین خواهند شد.

وی افزود: حضرت محمد(ص) تحول بزرگ و رستاخیزی جدیدی قرار دادند که نتیجه این تحول در قالب درک و تلاش ما، انقلاب اسلامی ایران بود. رهبر کبیر انقلاب نمونه جدیدی از حکومت را مطرح کردند که شباهتی به هیچ حکومت سلطنتی و غیر سلطنتی نداشت. در این تحول سیاستگذاری خاصی به عنوان سیاستگذاری اسلامی مطرح شد که معادلات بین‌المللی را بر هم ریخته و معادلات جدید را مطرح کرد. انقلاب اسلامی کار نوین و جدیدی هست که صورت گرفته و آثار آن همه روزه مشخص هست.

آیت‌الله اختری با اشاره به این که تمدن نوین اسلامی نیازمند امکانات و عناصری هست که بتواند این تمدن را زنده کند و مسلمانان باید بتوانند این زمینه را فراهم کنند، افزود: تمدن نوین می‌تواند با تلاش صورت گیرد و رهبر معظم انقلاب پرچم این تمدن را برافراشته و از همه مسلمانان خواسته به سوی این تمدن حرکت کنند که جمهوری اسلامی ایران و اندونزی می‌توانند نقش بسیار ویژه‌ای برای زمینه‌سازی این تمدن را ایجاد کنند.

وی یادآور شد: چرا آمریکا و آل سعود جنایتکار برای مقابله با انقلاب اسلامی شمشیر را از رو بسته و می‌گوید دشمن اصلی ما ایران هست؟ ترس اصلی این جنایتکاران ایجاد تمدن نوین اسلامی هست. در این سال‌ها قطره‌ای خون از مسلمانان ریخته نشده مگر این که چنگال آل سعود و کشورهای مرتجع عرب در آن وجود دارد. این‌ها خیال می‌کردند انقلاب اسلامی نابود می‌شود در حالی که امروز می‌بینند این انقلاب روز به روز در حال پیشرفت هست.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: دشمنان تلاش می‌کردند بگویند اسلام باعث عقب گرد جامعه می شود، در حالی که امروز می‌بینند مسلمانان پیشرفت کرده و می‌کنند. دشمنان می‌خواهند تمام مسلمانان گاو باشند و تفاوتی نمی‌کند گاو شیرده باشند یا گاوه مرده هست. آن‌ها نمی‌خواهند مسلمانان قدرتمند و توانمند باشند بلکه قصد سوءاستفاده دارند. در حالی که انقلاب اسلامی به مسلمانان هویت داد و این نیز نتیجه پیشرفت‌های علمی و … هست.

وی تصریح کرد: امروزه هیچ دولتی نمی‌تواند ادعا کند رشد کشور در عرصه‌های مختلف مدیون ماست بلکه این کار تنها به وسیله رهبری داهیانه مقام معظم رهبری صورت گرفته هست.

آیت‌الله اختری در پایان سخنان خود بر نقش مهم دانشگاهیان، حوزویان و نخبگان در تمدن سازی نوین اسلامی تأکید کرد.
انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما